Košarka Sport

NBA: Oklahoma izjednačila, Miami poveo 2-0

Košarkaši Miami Heata poveli su sa 2-0 protiv Boston Celticsa u polufinalu Istočne konferencije NBA lige.

Miami je u drugoj utakmici na Floridi slavio sa 102:91, a najzaslužniji za pobjedu bio je LeBron James sa 35 poena.

Pitanje pobjednika odlučeno je u finišu, kada je Miami postigao 14 uzastopnih poena. Sedam minuta prije kraja Boston je izjednačio na 80:80, a onda je Miami preuzeo kontrolu nad duelom i došao do drugog trijumfa u seriji.

Osjećam se veoma dobro nakon pobjede. Ova serija je daleko, daleko od gotove. U stvari, ona je tek počela za nas“, rekao je LeBron James, koji je uz 35 poena imao i sedam skokova.

Dweine Wade je postigao 28 poena uz osam skokova, a Chris Bosh je meč završio sa 17 poena i 11 skokova.

U ekipi Bostona Rajon Rondo je imao 20 poena, 12 asistencija i šest skokova, Kevin Garnett je postigao 16, a Paul Pierce 13 poena.

U drugoj utakmici Oklahoma je pobijedila Memphis sa 111:102 i tako izjednačila na 1-1 u polufinalnoj seriji.

Za razliku do prvog meča kada je kompletna kluba “Thundera” postigla 16 poena, ovoga puta je ta brojka utrostručena. Odlučujuću seriju domaći tim napravio je početkom posljednje četvrtine kada je postigao 18, a primio samo šest poena.

Kevin Durant postigao je 26, Russell Westbrook 24, a James Harden 21 poen za Oklahomu. S druge strane, Mike Conley je ubacio 24, a Zach Randolph 15 poena.