Rumunski kup: Drugoligaš izgubio od trećeligaša s 31-0

Nogometaši drugoligaša Buftee upisali su se u historiju Rumunskog kupa, ubilježivši najteži poraz ikad u tom takmičenju. Vjerovali ili ne, izgubili su od trećeligaša Bercenija s 31-0.

Buftea je u maju ušla u drugu rumunsku ligu, ali je finansijski kolaps kluba doveo do egzodusa igrača. U novu je sezonu ekipa ušla uglavnom s igračima iz juniorskog pogona u kojem očito i nema previše talenta. Jer kako drugačije objasniti da, bez obzira na neiskustvo, mogu primiti 31 gol od trećeligaša. Na poluvremenu je, inače, rezultat bio 12-0.

Logičnim se nameće i pitanje kako se Buftea misli nositi s drugoligaškim klubovima u predstojećoj sezoni kad od trećerazredne ekipe prima gol u prosjeku svake tri minute.

“Sram me je hvaliti se ovim rezultatom. Ali, nije naša krivica što je Buftea odlučila obezvrijediti ovo takmičenje”, izjavio je predsjednik Bercenija Stephan Stana.