Izdvojeno Nogomet Sport Video

Sarajevski derbi bez golova

Nogometaši Sarajeva i Željezničara večeras su na Koševu odigrali neriješeno 0:0 u okviru 26. kola Premijer lige BiH.

Devedesetsedmi gradski derbi nije opravdao očekivanja više od 15.000 navijača na stadionu “Asim Ferhartović Hase”, koji nisu vidjeli mnogo prilika pred golovima Šehića i Jovića.

Nogometaši Sarajeva bili su konkretniji u drugom poluvremenu, a najbolju priliku imali su u 70. minuti preko Obuće čiji udarac je na gol liniji zaustavio Bogičević i spriječio siguran gol.

Tako je četvrta uzastopna prvenstva utakmica između Sarajeva i Željezničara na Koševu završena bez golova.

Željezničar je zadržao četiri boda prednosti nad Sarajevom, a za vodećim Borcem, koji ima utakmicu manje, zaostaje pet bodova.