Nogomet Sport

Široki visokom pobjedom nad Slobodom, prišao na samo bod Sarajevu

Široki Brijeg je na Pecari sa visokih 4-0 savladao Slobodu u okvriu 23. kola Premijer lige i tako za sada prišao Sarajevu na samo bod.

Sloboda je imala prvu priliku u 10. minuti preko maldog napadača Amera Bekića, ali Dejan Bandović je spasio Široki Brijeg. Domaćini osam minuta poslije dolaze do vodstva preko Ćorića.

Wagner je proigrao Matea Roskama koji centrira za Dinu Ćorića, a mladi defanzivac loptu posprema u mrežu Denisa Mujkića. Široki je preko Zakarića udvostručio prednost u 33. minuti.

N odmor se otišlo sa prednošću Širokobriježana od 2:0. Početkom drugog dijela Dalibor Šilić pokušao je iz slobodnog udarca, ali Mujkić je bio siguran.

No, nije se dugo čekalo na novi gol domaćih. Jure Ivanković u 60. minuti postiže sjajan gol za vodstvo Širokog od 3:0. Samo deset minuta kasnije na asistenciju Zakarića Roskam po četvrti put pogađa gol Tuzlaka i tako postavlja, kasnije će se ispostaviti, konačnih 4:0.