Nogometaši Manchester Uniteda potpuno su zasluženo proslavili uvjerljivu pobjedu protiv Tottenhama 3-0 u posljednjoj utakmici 2. kola Premiershipa.
Domaća ekipa je sva tri pogotka postigla u nastavku utakmice, iako je imala svoje šanse i u prvom dijelu, a najbolju već u 8. minuti, kada je odličan udarac Cleverleyja sjajno obranio Brad Friedel, 40-godišnji američki golman koji je u ovoj utakmici debitovao za “Spurse”.Tottenham je bio puno ravnopravniji sa “crvenim vragovima” u prvom dijelu, ali u nastavku su domaći nogometaši potpuno zagospodarili terenom, te postigli tri pogotka.

Cleverley je u 61. minuti odlično ubacio loptu, koju je Danny Welbeck udarcem glavom sproveo u mrežu. U 76. minuti, već je bilo 2-0, nakon vrlo lijepe kombinacije Andersona i Welbecka, koji je ovoga puta bio asistent petom, odigravši povratnu loptu za Andersona koji je bio precizan udarcem lijevom nogom.

Tačku na i stavio je Wayne Rooney u 87. minuti. Nakon centaršuta Ryana Giggsa i to s desnom nogom, Rooney je sjajno naciljao glavom u kut i postigao pogodak za konačnih 3-0.

Brad Friedel, koji je produžio svoj rekord na 276 uzastopnih nastupa u Premiershipu, nije bio kriv niti za jedan pogodak. U Tottenham je stigao iz Aston Ville u kojoj je proveo tri sezone. Prije toga branio je za Liverpool i Blackburn.

Manchester United je pobijedio Tottenham u devetoj uzastopnoj utakmici koje su ovi klubovi odigrali u svimtakmičenjima na Old Traffordu. Peti put zaredom, slavili su “Crveni vragovi” protiv “Spursa” pred svojim navijačima s pobjedom uvjerljivijom od jednog gola razlike.