Home » Firmi “Srebrena malina” blokirano sedam računa u pet banaka
BiH Top Vijesti

Firmi “Srebrena malina” blokirano sedam računa u pet banaka

BIRN BIH

Centralna banka Bosne i Hercegovine (CBBiH) objavila je novi izvještaj blokiranih računa firmi u BiH, gdje je navedeno da je u državi krajem decembra bilo blokirano 101.671 račun.

U izvještaju se navodi da čak 55.508 firmi ima blokiran bar jedan račun.

Naglašeno je da je broj blokiranih računa firmi smanjen za 160, a broj firmi koje imaju bar jedan blokiran račun povećan je za 63.

Zanimljivo je da na spisku blokiranih računa i kompanija “Srebrena malina”, koja je u vlasništvu optuženog Fikreta Hodžića, kojem se zajedno sa crnolistašem Fadilom Novalićem i još tri osobe sudi za uvoz 100 kineskih respiratora u BiH po cijeni od 10,5 miliona KM.

Prema izvještaju Centralne banke blokiranih računa firmi u BiH, kompaniji “Srebrena malina” blokirano je čak sedam računa u pet banaka.

U Privrednoj banci, blokirana su mu dva računa.

[crp]

Odluka Suda

Ranije je, odlukom Suda BiH također blokiran račun ove fime na kojem su se nalazila preostala sredstva vezana za posao oko uvoza respiratora. U trenutku blokade na računu se nalazilo oko 1,1 milion maraka.

Hodžić je kompaniju registrovao u Srebrenici, s tim da je sjedište bilo u Vogošći.