Home » SFF: Nedostaješ nam čika Jovo!
BiH Udarno Vijesti

SFF: Nedostaješ nam čika Jovo!

Sarajevski filmski festival  uputio je putem zvanične internet stranice poruku podrške penzionisanom generalu Armije BiH Jovanu Divjaku, uhapšenom u Beču na osnovu potjernice iz Srbije zbog optužbi za navodni  ratni zločin u Dobrovoljačkoj ulici 1992.

Ove godine je Sarajevo Film Festival siromašniji za jedan poseban propratni program. Naši gosti neće ići u obilazak nekadašnjih linija odbrane grada, jer s nama nije naš prijatelj Jovan Divjak“, navodi se na oficijelnoj internet stranici SFF-a.

Dodaje se da je Divjak “Beograđanin po rođenju, Sarajlija po izboru, istinska legenda ovog grada, nosilac brojnih priznanja, uključujući francusku ‘Legiju časti’, čovjek velikog srca“.

[crp]

Ove godine je spriječen da bude s nama. Mislimo na njega i nedostaje nam. Nadamo se da se vidimo uskoro. Bon courage, čika Jovo!”, navodi se u tekstu.

 

Tanjug/Informer.ba