Home » Šokantna nesreća u New Yorku: Jedan let, pet izgubljenih života – među njima direktor Siemensa i njegova porodica
Svijet Top

Šokantna nesreća u New Yorku: Jedan let, pet izgubljenih života – među njima direktor Siemensa i njegova porodica

Šestero osoba je poginulo nakon jučerašnjeg pada helikoptera u rijeku Hudson kod Manhattana u New Yorku.

Prema navodima medija, radilo se o tri odrasle osobe i troje djece koji su bili na porodičnom izletu.

Poginuli su Agustin Escobar, direktor Siemensa iz Španije te njegova supruga i troje djece te pilot.

Imena Escobarove supruge i djece nisu javno objavljena dok još nije poznat identitet pilota.

Mediji pišu kako se radilo o porodičnom izletu.

Prema izjavama svjedoka, četiri osobe su proglašene mrtve odmah dok su dvije prebačene u lokalne bolnice gdje su preminuli od povreda.

Helikopter, kojim upravlja turistička kompanija New York Helicopter Charter, i dalje se nalazi u vodi dok se više informacija o uzroku nesreće očekuje nešto kasnije.

Dodaj Komentar

Kliknite ovdje da biste objavili komentar