Home » TRUMP U MINUSU 1,1 MILIJARDU DOLARA! Sukob s bivšim saradnikom ga skupo koštao!
Ekonomija Svijet Top

TRUMP U MINUSU 1,1 MILIJARDU DOLARA! Sukob s bivšim saradnikom ga skupo koštao!

Javna rasprava Donalda Trumpa i Elona Muska dovela je do masovnih gubitaka vrijednosti za oba aktera. Iako se isprva mislilo da je cijenu platio samo Musk, čini se da američki predsjednik nije iz svađe izašao neokrznut.
Kako piše Axios, Trumpova kompanija Trump Media & Technology Group je izgubila osam posto vrijednosti, čime je bogatstvo američkog predsjednika smanjeno za 202 miliona dolara.

Ipak, da stvar bude gora, javna svađa s bivšim saradnikom dovela je i do pada vrijednosti njegove kriptovalute OfficialTrump.

Vrijednost ove kriptovalute je pala za 10 posto, a gubitak za Trumpa procjenjuje se na čak 900 miliona dolara.

Ipak, “deblji kraj” izvukao je njegov bivši saradnik. Dionice Tesle su pale za čak 14 posto, što je izbrisalo 153 milijarde dolara iz tržišne vrijednosti njegove firme.

Osim toga, dionice konkurenata Muskovoj svemirskoj kompaniji SpaceX i njenoj satelitskoj podružnici Starlink su porasle dok je Tesla padala. AST SpaceMobile je porastao za 7,5 posto, dok je komunikacijska grupa EchoStar skočila za 17,4 posto.

Podsjetimo, Musk i Trump su se posvađali zbog Trumpovog insistiranja na sveobuhvatnoj poreznoj reformi, koju američki predsjednik zove “velikim i prelijepim zakonom”, dok je Musk opisuje kao “odvratnu grozotu.”

Sinoć su Musk i Trump jedan drugom prijetili, “dijelili” optužbe na međusobni račun i vrijeđali jedan drugog, ali su se tenzije u međuvremenu smirile.

Ipak, američki mediji kažu da je Muskova objava da se Trump nalazi na listi osoba koje su implicirane u slučaju Jeffreyja Epstiena, osuđenog seksualnog prestupnika i finansijera, koji je optužen i za seksualno iskorištavanje djece, uništila šansu za puno pomirenje dva bivša bliska saradnika.

Tags

Dodaj Komentar

Kliknite ovdje da biste objavili komentar