Premijer Izraela obolio preko noći od pokvarene hrane, liječnici mu naredili odmor i infuziju
Premijer Izraela, Benjamin Netanyahu, u nedjelju je obavijestio javnost da je pretrpio trovanje hranom nakon što je tokom noći jeo pokvareni obrok. Zdrstveno stanje mu se pogoršalo pa mu je dijagnosticirana upala crijeva i dehidracija.
Liječnici su preporučili trostruki odmor, odnosno da ostane kod kuće naredna tri dana, tijekom kojih prima infuziju. Iako se odmara, Netanyahu će i dalje voditi državne poslove izvan ureda, naglašeno je iz njegovog kabineta.
[crp]Zdravstveni incident došao je u trenutku kada je premijer trenutno na sudu zbog optužbi, a najavljena je i njegov izostanak sa sjednice vlade i sudskog ročišta narednih dana.
Netanyahu, kojem je 75 godina, već je ranije imao zdravstvenih problema – u 2023. mu je ugrađen pejsmejker, a krajem prošle godine prošao je operaciju prostate. Ova nova epizoda podiže zabrinutost za njegovo zdravlje i kapacitete za vođenje države u napetoj situaciji.
Dodaj Komentar